Jean Burnotte D.O. o swojej znajomości z Kurt Ekmanem oraz o rozwoju tej metody i włączenia jej do koncepcji osteopatycznej:

Poznałem Kurta Ekmana na przełomie lat 70tych i 80tych poprzez Króla Belgii, który był wtedy moim pacjentem. 

Król Belgii poznał Kurta Ekmana w czasie swoich wakacji na południu Francji. Cierpiał On wtedy na tzw. łokieć tenisisty, a Kurt Ekman skutecznie go z tej dolegliwości wyleczył.

 

Kiedy Król powrócił do Belgii, zorganizował mi spotkanie z Kurtem. W wyniku tego spotkania i wzajemnej sympatii Kurt nauczył mnie tej techniki. Wielokrotnie Kurt przyjeżdżał do mnie, aby mnie uczyć oraz aby wspólnie przyjmować pacjentów.

Kiedy Kurt Ekman dochodził już do swego sędziwego wieku, zaproponował mi abym promował jego metodę w Europie. 
W wyniku jego prośby zarejestrowałem na Europę takie terminy: “Fibrolyse diacutanée” oraz “crochetage Ekman” jako znaki towarowe. 
Z tego samego powodu założyłem GERFD, które było grupą studiującą te zagadnienia, poprosiłem też moich przyjaciół, wspaniałych specjalistów od anatomii: P.Duby i F. Lafosse, by wzięli udział w tym projekcie.

Po dziś dzień prowadzą oni zajęcia z anatomii w szkole osteopatii CBO, którą założyłem http://www.c-b-o.org/. 

Pracujemy razem już od dwudziestu lat, w tym czasie przez dziesięć lat uczyliśmy w szkole dla fizjoterapeutów – Tricas. 

Teraz nasi byli studenci zajmują się tymi kursami. 

Rozstaliśmy się ponieważ oni głównie zajmują się anatomią i w związku z tym, nie są zainteresowani diagnozą osteopatyczną związaną z tą metodą. 

Technika fibrolizy jest dla nich uatrakcyjnieniem zająć z anatomii, co jest zrozumiałe, gdyż to jest ich główna dziedzina zainteresowań. 

Odgrywa ona rolę techniki miejscowej wiwisekcji, nie diagnozy, nie globalnego podejścia, a co za tym idzie nie można tutaj mówić o stosowaniu jej w pełnej koncepcji osteopatycznej.

Jean Burnotte D.O. włączył metodę Ekmana do pełnej koncepcji osteopatycznej i tego naucza na swoich unikalnych kursach. 

Wiedząc o poziomie nauczania Jeana jako wybitnego osteopaty oraz spadkobiercy unikalnej techniki Ekmana - PSO nawiązała współpracę z Jeanem czego wynikiem jest I edycja kursu (I MODUŁ 12-14 LUTY 2016) łącząca metodę fibrolizy mięśniowo-powięziowej z koncepcją medycyny osteopatycznej.